To pytanie zadaje sobie większość uczniów, jeszcze na długo przed maturą .
Jest to jedna z wielu bardzo ważnych decyzji, jakiej młode, ambitne umysły
A więc czym tak naprawdę powinniśmy się kierować przy wyborze miasta ?
Każdy z nas jest inny, zatem kieruje się odmiennymi priorytetami. Myślę jednak, że najważniejsze z nich to : cena mieszkań I akademików, dostęp do nauki I kultury, możliwość znalezienia pracy, komunikacja, nie rzadko prestiż.
Niewątpliwie, najwięcej możliwości daje studiowanie za granicą, bowiem zdobywanie wiedzy łączy się wówczas z przyswajaniem nowego języka oraz poznawaniem nowych ludzi I kultur. Jest to zdecydowanie niezapomniany okres w życiu młodego człowieka.
Ale znacie powiedzenie "cudze chwalicie, swego nie znacie " ? Jestem przekonana, że polskie miasta nie odbiegają od europejskich standardów, jeśli chodzi o aspekty związane ze szkolnictwem wyższym. Według przeprowadzonych badań, jednymi z najchętniej wybieranych miast są: Wrocław, Warszawa, Kraków, Poznań. Jednocześnie nie mogę tutaj wspomnieć o Łodzi, która również zrzesza pokaźne grono studentów.
Na uwagę zasługują te miasta, które wprowadzają różnorodne udogodnienia, promocje I zniżki z myślą o studentach tak, jak np. Karta "Młodzi w Łodzi"
Reasumując, pewnie liczyliście na typowy "Ranking Miast Studenckich", jednakże takowego nie będzie. Teraz najważniejsze co chciałam Wam przekazać tym postem .
Wybierajcie Uczelnie, nie miasta !
Studiujcie tam, gdzie sięgają Wasze marzenia, nie ograniczajcie się. Dążcie do tego, a reszta sama się ułoży. Być może myślisz teraz : " Moich rodziców nie stać na koszty związane z ze studiowaniem na Warszawskiej uczelni ". Istnieje wiele programów pomocowych, m.in. stypendia socjalne więc nie ważne jest to, jaki masz start, Ważne jest to, jaki masz cel ! Jeśli spotyka Cię w życiu wiele trudności to znaczy, że jesteś stworzony do tego, żeby im podołać . I uwierz, że podołasz ! Studiuj, rozwijaj się tam, gdzie chcesz, nie tam, gdzie musisz .
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz